• Jasełka 2023

• Ostatni dzień w szkole przed Świętami Bożego Narodzenia, to  tradycyjnie jasełka i wspólna wigilia.

Przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie pod kierunkiem  Anny Guguły- Śledź. Oprawę muzyczną przygotowały Paulina Zwijacz, Alicja Stawiarska, Katarzyna Dudzik.

Dekoracje wykonali rodzice: Katarzyna Cachro, Joanna Stopka-Faktor. Autorkami stroików były Anna Gut-Łukaszczyk, Renata Dudzik, Patrycja Walkosz. Rodzice z poszczególnych klas upiekli ciasto.

Ksiądz proboszcz Jerzy Adamczyk  pobłogosławił  wszystkich, po czym dzieląc  się opłatkiem składano sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

Na dzisiejszym spotkaniu były panie z  Muzeum Jana Kasprowicza: Małgorzata Karpiel i Halina Sierant -Ripper. Dziękujemy!

Sponsorami  wigilijnego spotkania była Rada Rodziców i Helena Bachleda.

Zażyczmy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły spokojnych rodzinnych Świat Bożego  Narodzenia i  wiele szczęścia w Nowym Roku 2024 !

• Projekt "Edukacja dla Bezpieczeństwa"

• Dnia 24.11.2023r. w szkole odbył się projekt "Edukacja dla bezpieczeństwa" prowadzony przez Związek Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Zakopanem Podczas szkolenia uczniowie klas 7 i 8 otrzymali:

1. Pakiet wiedzy teoretycznej z zakresu obsługi broni palnej i bezpiecznego jej użytkowania.

2. Pakiet informacji teoretycznych wiązany z pierwszą pomocą.

3. Pakiet praktyczny pozwalający wykorzystać nabytą wiedze teoretyczną na który składa się: - nauka pierwszej pomocy - nauka strzelania z wykorzystaniem trenażerów laserowych.

• 12 grudnia Dzień Patrona Szkoły

• 12 grudnia, to dzień urodzin Jana Kasprowicza (12-12-1926 r.) oraz data śmierci jego żony   Marii Kasprowiczowej ( 12.12.1968 ).

Tego dnia w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Kasprowicza  jest obchodzony  Dzień Patrona. Dzień  rozpoczęto od wizyty w kościele pod wezwaniem Świętego Jana Apostoła i  Ewangelisty na Harendzie, gdzie odbyła się msza święta w intencji Patrona, jego  rodziny i całej  społeczność szkolnej. Nabożeństwo odprawił ks. Jerzy Adamczyk. Czytania miała pani kustosz  Muzeum Jana Kasprowicza Małgorzata Karpiel.

Na grobie Jana Kasprowicza i jego żony Marii złożono wiązanki kwiatów  i odmówiono modlitwę.

Podczas uroczystej akademii  przypomniano  postać naszego Patrona i wspólnie recytowano jeden z wierszy poety. Tradycyjnie odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Wychowawcą klasy pierwszej jest w tym roku Olga Frątczak.

Wychowawca dziękuje rodzicom za pomoc w organizacji uroczości ślubowania i oraz pani Ewelinie Kurzysz i Emilii Iwańskiej  za przygotowaniu uczniów do występów i opracowania całości.

• Mikołajki gminne i Kiermasz Świąteczny.

• Od lat szkoła bierze udział w Mikołajkach  Gminnych, oraz w Kiermaszu Świątecznym. Tak było i w tym roku. Uczniowie przygotowani od pewnego  czasu przez  Katarzynę  Dudzik  i Ewelinę Kurzysz wystąpili na plenerowej scenie.

Przegotowania do udziału w kiermaszu trwały od października, bo asortyment ozdób świątecznych, wymagał czasu i pomysłowości. Uczniowie pod kierunkiem Barbary Piszczór-Malaciny podczas zajęć techniki i koła plastycznego wykonywali stroiki i inne ozdoby świąteczne. Trzeba wspomnieć, że pracę  fachowo  wspierały mamy - Ewelina Żegleń i Joanna Stopka-Faktor, które podczas zajęć koła plastycznego pomagały uczniom wykonać ozdoby.

Nie tylko ozdobami kiermasz stał! Wspaniałe domowe wypieki przygotowała – upiekła, pokroiła zapakowała Rada Rodziców. Były to Panie: Klaudia Lebiotkowska, Klaudia Topór, Martyna Karpiel, Ewelina Król, Aneta Stańco, Izabela Grafczyńska i Przewodnicza Rady Rodziców  Magdalena Bachleda Księdzularz.

Dyżur przy stoisku w ten mroźny zimowy czas pełnili rodzice: Magdalena Bachleda – Księdzularz, Izabella Grafczyńska, Anna Zapotoczna, Ewa Gąsienica -Groń, Aneta Stańco, Andzrej Król-Łęgowski. Byli i uczniowie: Aniela Bachleda-Księdzularz kl.4, Nikola Zapotoczna kl. 4, Zuzanna Grafczyńska kl.7.

Dziękujemy wszystkim uczniom rodzicom i nauczycielom za włączenie się w przygotowania naszego udziału w kolejnych Zakopiańskich  Mikołajkach.

• W poszukiwaniu Świętego Mikołaja...

• Kto powiedział, że na prezenty od Świętego Mikołaja trzeba zawsze czekać?  Niekoniecznie. Można aktywnie ich poszukać, bo to czas, kiedy Mikołaj jest bardzo zajęty i być może gdzieś podrzuci prezenty. Uczniowie klasy drugiej musieli się nachodzić i odczytać kilka tajemniczych listów zanim znaleźli to czego szukali.  Prezenty czekały w drewnianej, dwustuletniej skrzyni ukrytej w Muzeum Patrona szkoły Jana Kasprowicza.