• Rekrutacja do szkoły i przedszkola

•  Zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2024/2025

• Od 1 do 15 marca 2024 roku będą przeprowadzone zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego.

Od 1 do 8   marca 2024 będą przeprowadzone zapisy dzieci do I klasy.

Zbliża się czas zapisów dzieci do przedszkola i szkoły. Prosimy rodziców o składanie wniosków o zapisanie dziecka do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej.Termin składania wniosków: do I klasy od 01.03 do 08.03.2024 r., do przedszkola od 01.03.2024 do 15.03.2024

Miejsce składania wniosków: sekretariat szkoły. Od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-14.00.

W momencie zapisu dziecka potrzebny jest dowód osobisty rodzica/prawnego opiekuna!

Wniosek lub zgłoszenie należy pobrać ze naszej strony, wydrukować, wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły.

1_HARMONOGRAM_rekrutacji_2024-2025.pdf

2_Kryteria_rekrutacyjne__2024-2025.pdf

Pobierz odpowiedni wniosek:

1. Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025.

3a_REKRUTACJA_DO_PRZEDSZKOLE.docx

3_REKRUTACJA_DO_PRZEDSZKOLA.pdf

Wniosek zawiera oświadczenie, że rodzina jest rodziną wielodzietną, tj. posiadająca 3 i więcej dzieci.Wniosek zawiera oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka.

2. Wniosek o przyjęcie do I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 dla ucznia zamieszkałego poza obwodem szkoły.

5a_REKRUTACJA_Wniosek_do_I_klasy_z_poza_obwodu.docx

5_REKRUTACJA_Wniosek_do_I_klasy_z_poza_obwodu.pdfWniosek zawiera oświadczenie, że do szkoły do której stara się o przyjęcie kandydat uczęszcza jego rodzeństwo. Wniosek zawiera oświadczenie, że dziecko uczęszczało do punktu przedszkolnego w danej szkole.

3. Zgłoszenie o przyjęcie do I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 dla ucznia zamieszkałego w obwodzie szkoły tj. Osiedla: Bachledy, Guty, Harenda, Kasprowicza (od nr 37), Króle, Łosiówki, Spyrkówka, Ustup, Zwijacze.

4a_REKRUTACJA_Wniosek_do_I_klasy.docx

4_REKRUTACJA_Wniosek_do_I_klasy.pdf

• 130.rocznica urodzin gen. bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza

• W ostatnim dniu obchodów 130.rocznicy urodzin gen bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza przy Kwaterze Legionowej na Nowym Cmentarzu odbył się Apel Pamięci. Złożono okolicznościowe wiązanki pod tablicą upamiętniającą Kompanię Wysokogórską w 106.rocznice jej utworzenia. To wydarzenie uczcili przedstawiciele 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz władze samorządowe i inne instytucje. Naszą szkołę reprezentował poczet ze sztandarem.

• Dzień Sportu Szkolnego 27.02.2024 Wtorek

Zapraszamy na szkolny dzień sportu :

8:20 – Zbiórka na stoku pod flagami koło orczyka

8:40 – Klasy 0-3 zajęcia na stoku z instruktorami i zawody sportowe.

10:30 – 11:15 – Grupa młodsza przerwa na posiłek i regenerację sił.

11:15 – 13:00 – Jazda na nartach z instruktorami.

8:40 – 11:15 – Klasy 4-8 zajęcia na stoku z instruktorami.

11:15 – 11:45 – Przerwa na posiłek i regeneracje sił.

11:45- 13:00 – Jazda na nartach z instruktorami i zawody sportowe.

13:00 – Zakończenie Szkolnego Dnia Sportu, rozdanie dyplomów i nagród za

zawody sportowe. ( sala gimnastyczna).

W tym roku na zbiórkę przychodzimy w kompletnym stroju narciarskim, ubrani

w buty i kask ( narty i kijki w ręce). Kto potrzebuje sprzętu narciarskiego może

wypożyczyć dzień wcześniej lub rano ( wypożyczalnie koło wyciągu

krzesełkowego i orczykowego otwarte 8:00-20:00) wystarczy wziąć legitymację

lub inny dokument i potwierdzić że bierzemy sprzęt na dzień sportu. Po

zajęciach pomożemy w oddaniu sprzętu nie zabieramy go do domu.

W razie pytań proszę o kontakt 501031403

Maciej Wiśniewski

• Korzystanie z wyciągów podczas ferii

• Szanowni Państwo,

podczas ferii zimowych, jak to miało miejsce ostatnimi latami, dzięki uprzejmości Pana Prezesa Wojciecha Strączka uczniowie  naszej szkoły będą mogli bezpłatnie  korzystać z wyciągów spółki Harenda-Wyciągi.

1. Uczniowie wybierają sobie jeden tydzień ferii- pierwszy albo drugi.
            2. W najbliższy poniedziałek  idą do kasy wyciągu z legitymacją szkolną.
            3. Okazują legitymację, a pan w kasie sprawdza nazwisko na liście uczniów (listę dostarczy szkoła) i  wydaje kartę na taki tydzień o jaki poprosi uczeń ( pierwszy tydzień lub drugi).
            4. Za kartę należy wpłacić kaucję  w wysokości 10 zł.
            5. Kiedy minie wybrany tydzień, należy się udać do kasy, zwrócić kartę i odebrać z powrotem 10 złotych.

Uwaga!

• Najważniejsza jest lista uczniów dostarczona przez szkołę! Być może paru uczniów nie ma jeszcze legitymacji, co jest niedopatrzeniem ze strony rodziców. Jutro postaram się ustalić, kto nie ma legitymacji, albo nie zdążył  jej zmienić w związku ze zmianą szkoły. W takiej sytuacji, na liście uczniów,  przy ich nazwiskach będzie odpowiedzenia informacja dla pana w kasie.
            • Przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego  przypominam o konieczności sprawdzenia sprzętu i jego odpowiednej regulacji. Minął rok i dziecko jest trochę większe i cięższe.
            •  Warto śledzić prognozę pogody, aby wybrać lepszy tydzień.
            • Proszę zachęcać dzieci do czynnego spędzania ferii zimowych.
            • Przypominam, że po feriach 27  lutego (wtorek) będzie dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Organizujemy Dzień Sportu Szkolnego w formie jazdy z instruktorami, oraz zawodów narciarskich. Uprzejmie prosimy rodziców o pomoc w organizacji tej imprezy.

• Koniec karnawału tuż,tuż!

• Zabawa karnawałowa w oddziale przedszkolnym „zerówce” i w klasie pierwszej. Szaleństwo strojów i uczta kulinarna. Ostatecznie mamy tłusty czwartek!