• „Za duży na bajki 2” - 13 marca -premiera w Warszawie, a w Zakopanem już od 15 marca!

• 13 marca w Warszawie miała miejsce premiera filmu pt.:"Za duży na bajki 2". Film można oglądać w kinach od 15 marca 2024 roku - również w zakopiańskim kinie Sokół!

Tym razem akcja filmu toczy się w Zakopanem i Tatrach, gdzie Waldek, Staszek i Delfina przeżywają wakacyjne przygody. Bohaterowie mieszkają w domu Jana Kasprowicza na Harendzie, Patrona Naszej szkoły.

Podczas wycieczki Waldek dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, którego nie zna, ponieważ porzucił ich rodzinę, kiedy chłopiec się urodził. Chłopiec postanawia go odnaleźć i nocą wyrusza ze Staszkiem na jego poszukiwania. Tymczasem Delfina musi to ukryć przed wszystkimi domownikami.  I tak zaczyna się przygoda pełna nie zawsze przyjemnych niespodzianek.

To kapitalny film dla dzieci, młodzieży i… rodziców. Jest tutaj wiele humoru, ale i scen, oraz słów ważnych, skłaniających do refleksji.

Czy Waldek znajdzie ojca?  Czy otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie jego postępowanie? Te odpowiedzi poznaliśmy dzisiaj, kiedy wszystkie klasy wzięły udział w sensie

Produkcja w reżyserii Kristoffera Rusa jest kontynuacją historii Waldusia (Maciej Karaś), którego widzowie mieli okazję poznać w familijnym hicie Za duży na bajki, który można oglądać na Netflixie.