• CoolTuralny Człowiek – START!

• Uczniowie klasy drugiej rozpoczęli zdobywanie pieczątek w programie CoolTuralnu Człowiek. Najbliżej mieli  do Muzeum Jana Kasprowicza, gdzie brali udział w lekcji, jaką przygotowała pani kustosza Małgorzata Karpiel. W galerii Malarstwa Władysława Jarockiego szukano...owoców i warzyw. Były i na obrazie i na rzeźbach Marka Kogutka- który był zafascynowany cerkwiami. Przede wszystkim czosnek i cebula. Kształt tego ostatniego warzywa mają dachy na cerkwiami. Wierzono, że cebula chroni przez czymś złym. Nie tylko ma wiele witamin i zastosowań leczniczych.

• Wyścig Pokoju…powraca

• W klasie pierwszej wskrzeszono bardzo popularną zabawę w Wyścig Pokoju. Narysowano trasę wyścigu kolarskiego, po której „ścigali się” się „zawodnicy”, czyli  „jechały”  nakrętki  od butelek ( plastikowe) popychane pstryknięciami palców. Kto wie- może powróci zabawa sprzed lat ?

• Samorząd Uczniowski wybrany

• PROTOKÓŁ

z wyborów przedstawicieli uczniów do Samorządu Szkolnego  na rok szkolny 2023/2024

Komisja w składzie: opiekun Maciej Wiśniewski

1. Weronika Gąsienica – Lizoń klasa VII -przewodnicząca
            2. Franciszek Król-Łęgowski kl. IV
            3. Julia Olszewska klasa VII

Po otwarciu urny i przeliczeniu głosów stwierdza:

1.  Przewodniczący  SU  - Oskar Palider
            2.  Zastępca  Przewodniczącego SU – Wiktoria Chyc
            3.  Skarbnik   SU  -Martyna Słodyczka

• Zajecia dodatkowe

• Informacje o zajęciach dodatkowych dla uczniów organizowanych przez szkołę  w roku szkolnym 2023/2024

1. Koło biologiczno – chemiczne kl. VII- VIII Paulina Zwijacz

2. Koło plastycznekl. III-VIII Barbara Piszczór- Malacina

15.30 - 16.30

3. Koło matematyczne 1 mkl. IV Hanna Kardaś-Wicher

8.00 - 8.45

4.Koło matematyczne 2 kl. V – VI  Hanna Kardaś-Wicher

8.00-8.45

5. Koło matematyczne 3 kl. VII  Hanna Kardaś-Wicher

8.00 - 8.45

6. Chór szkolny kl. IV- VII  Ewelina Kurzysz

14.30 - 15.15

7. Zajęcia sportowe  UKS  kl. II-VIII Maciej Wiśniewski

15.15 - 16.15

14.25 - 15.25

8. Zajęcia sportowe Poszerzony Program im. Stanisława Marusarza  - zajęcia na basenie

kl. I-VIII

Hanna Kardaś-Wicher

9.00 – 11.00

• Ubezpiecz dziecko

• W roku szkolnym 2023/2024 istnieje możliwość ubezpieczenia  dziecka w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeniowym:Koszt ubezpieczenia dziecka 48 zł (dostępne są i inne opcje)  - płatne do końca września. Ubezpieczenie jest dobrowolne. Mozna ubezpieczać dziecko w dowolnej firmie ubezpieczeniowej.

Ubezpiecz dziecko: https://ubestrefa.pl/oferta/hx5fee

Polisa oraz informacja o dystrybutorze jest dostępna w sekretariacie szkoły.

• Rada Rodziców  - wybrana

W dniu 19  września ukonstytuowała się Rada Rodziców  w następującym składzie:

Przewodnicząca    Magdalena Bachleda Ksiedzularz

Zastępca Paula Filipowska-Zimorska

Sekretarz Klaudia Lebiotkowska

Skarbnik  Izabela Grafczyńska

Członek Patrycja Chyc

Członek Wojciech Suchowian

Członek Ewelina Król

Członek Magdalena Dorula

Członek Anita Stańco

Członek Danuta Słodyczka

Członek Andrzej Krół-Łęgowski

Rada Rodziców podjęła uchwałę w sprawie wysokości dobrowolnych składek na rzecz rady rodziców.

1. 60 złotych za pierwsze dziecko

2. 40 złotych za drugie dziecko

3. W przypadku uczęszczania do szkoły trzeciego i kolejnego dziecka składka nie jest wymagana

Rada Rodziców informuje, że wpłaty nalezy dokonać u skarbnikka klasowego do końca pazdziernika!

• Nauczyciele awansowali!

• Podczas spotkania dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli Gminy Miasta Zakopane miało miejsc wręczenie aktów  mianowania dla czterech nauczycieli naszej szkoły. Stopień  nauczyciela mianowanego uzyskali: Maciej Wiśniewski, Katarzyna Dudzik, Ewelina Kurzysz, Anna Bobak.

Należy wspomnieć ,że tytuł nauczyciela dyplomowanego otrzymała Kinga Kredatus. Akt mianowana zapewne otrzyma w Małopolski Kuratorium Oświaty. Gratulujemy!