• I Komunia Święta na Harendzie

          • Nowa galeria I Komunia Święta na Harendzie została dodana do albumu fotograficznego

            W sobotnie południe w Kościele pod wezwaniem świętego Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie uczniowie klasy trzeciej przystąpili do I Komunii Świętej. W przygotowaniu uczniów do uroczystości wzięła udział Urszula Staszel i Ewelina Kurzysz.

          • Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

          • Nowa galeria Ślubowanie uczniów klasy pierwszej została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 27 maja odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Dzieci przygotowała do uroczystości pani Alicja Stawiarska. Gratulujemy pierwszoklasistom udanego występu życzymy sukcesów w nauce.

            W dniu 27 maja odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Dzieci przygotowała do uroczystości pani Alicja Stawiarska. Gratulujemy pierwszoklasistom udanego występu życzymy sukcesów w nauce.     

          • Klasa III przy ognisku…

          • Jest takie miejsce nad rzeką w pobliżu Muzeum, gdzie zdarza się uczniom szkoły kasprowiczowskiej zapalić ognisko. Czy Kasprowicz lubił palić ogniska? Pewnie tak. Były kiełbaski, pieczone ziemniaki i… pianki. Ot taka moda.   

          • Все буде добре...

          • Wszystko będzie dobrze / Все буде добре wersja w Języku Ukraińskim

            46 wyświetleń 22 maj 2022 Dzięki uprzejmości Pani Galya Smirnova udało nam się stworzyć wersję piosenki Wszystko będzie dobrze w Języku Ukraińskim :) Bardzo dziękujemy! 

          • Program ,,Lekcje pod chmurką'' Innowacyjne metody nauczania. Publikacja Paulina Zwijacz

          • W dobie Internetu, gdzie niemal każdą lekcję można przygotować metodą pokazu, wykorzystując przy tym szereg kolorowych aplikacji oraz programów dydaktycznych, ciężko jest znaleźć odpowiedni zamiennik czy narzędzie pracy, które równie dobrze jak multimedia zaciekawi ucznia tematem lekcji.
            Podążając za propozycją Ministra Edukacji i Nauki, który zalecał, aby w dobie pandemii organizować lekcje w terenie, podjęłam się wyzwania, a zarazem sprawdzenia, czy jest to wykonalne i efektywne na wszystkich zajęciach.
            Trudno wyobrazić sobie lekcje chemii na świeżym powietrzu, jednak przy odrobinie wyobraźni, dobrym przygotowaniu i opracowaniu lekcji, staje się to wykonalne. Nauczanie w terenie przynosi bardzo dobre efekty pracy, niekiedy wydaje się lepszą formą prowadzenia zajęć niż typowa lekcja w sali.
            Świeże powietrze oraz ruch pobudzają komórki mózgowe do pracy, zwiększają przepływ krwi w organizmie. Uczniowie są dotlenieni, a tym samym bardziej skoncentrowani i zaangażowani podczas omawianych tematów. Pomimo niskiej temperatury uczniowie chętnie wychodzili na szkolne boisko, aby rozwiać swoje umiejętności uczenia się. W tym celu uczniowie wykorzystywali wszystkie swoje zmysły.
            Największe rezultaty przynosiły lekcje prowadzone metodą dramy, która pojawiła się w trakcie omawiania tematów związanych z mechanizmami ewolucji człowieka, wykorzystaniem izotopów, a także profilaktyką układu krwionośnego. Uroki zimy miały swoje plusy, dzieci budowali ze śniegu modele atomów, które omawiali, wykorzystując do tego swoich rówieśników, jako znajdujące się w atomie cząstki elementarne. Na dużej przestrzeni można swobodnie ustawić z uczniów wzory strukturalne związków chemicznych, a także zademonstrować przebieg reakcji chemicznych. W młodszych klasach na lekcji badaliśmy pracę i wydolność naszego mózgu, tętno oraz utrwalaliśmy wiadomości z działu dotyczącego bezkręgowców.
            Wszystkie lekcje przeprowadzone na boisku szkolnym cieszyły się powodzeniem. Każdy uczeń był zaangażowany w lekcję. Uczniowie pracowali w parach oraz w grupach, co zwiększyło integrację w klasie. Uczniowie za swoją pracę, zdobyte wiadomości i umiejętności na lekcjach w terenie, otrzymywali oceny.
            Lekcje na świeżym powietrzu to duża szansa na rozbudzenie i kształtowanie u uczniów potrzeby spędzania wolnego czasu poza domem, a także do spotkania się z rówieśnikami nie tylko w wirtualnym świecie. Po zdalnym nauczaniu widoczna jest u uczniów potrzeba ruchu, dlatego lekcje poza salą lekcyjną wpływają na poprawę kondycji psychicznej i fizycznej dzieci.
            Podsumowując lekcje w terenie to nie tylko dbanie o profilaktykę zdrowotną uczniów, lecz wkraczanie w nowe możliwości pracy z uczniem, który ma za zadanie rozwijać w sobie kreatywność, umiejętność abstrakcyjnego myślenia, wyzwalać energię i szukać rozwiązań i nowych pomysłów. Takie zajęcia pomagają w procesie uczenia się, co w dzisiejszych czasach jest najcenniejszym kluczem do sukcesu dla każdego pedagoga.

             

             
          • Świąteczny Prezent dla Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem

          • W miesiącu kwiecień uczniowie szkolnego wolontariatu zorganizowali kiermasz ciast w celu materialnego wsparcia  cierpiących i chorych osób, należących do Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Do akcji przyłączyły się wszystkie klasy  szkoły, których zadaniem było upieczenie ciast i dostarczenie ich do domu Pani Małgorzaty Stoch.  W Niedzielę Palmową  pod Kościołem na Harendzie uczniowie klasy ósmej sprzedawali ciasta, kwestując na rzecz Hospicjum. Uzbierano 2376zł, które przekazano Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

            Dziękujemy Wszystkim,którzy w jakikolwiek sposób wspierali akcję na rzecz Hospicjum, zwłaszcza wszystkim rodzicom i uczniom piekącym ciasta oraz uczniom z klasy ósmej za przygotowanie i sprzedaż ciast.

          • Szkolny Wolontariat pomaga Ukrainie

          • W miesiącu marzec uczestnicy szkolnego wolontariatu zorganizowali akcję  materialnego wsparcia dla uczniów  z Ukrainy. Uczniowie naszej szkoły przez miesiąc sprzedawali tosty podczas długich przerw.  Uzyskane ze sprzedaży pieniądze zostały przeznaczone na obiady dla dzieci z Ukrainy, uczących się w naszej szkole oraz na zakup potrzebnych produktów dla osób z Ukrainy przebywających w Domu Wczasowym Dafne.  Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w akcję sprzedaży tostów, a zwłaszcza klasie ósmej, która  zaangażowała się w akcje niesienie pomocy dotkniętych wojną ludziom.

          • Święto 21.Brygady Strzelców Podhalańskich

          • W dniach 6 i 7 maja w naszym mieście miały  miejsce uroczystości związane ze Świętem 21 Brygady Strzelców Podhalańskich im. Gen. bryg. Mieczysława Boruty Spiechowicza.

            W piątek , w Sanktuarium Najświętszej Rodziny odprawiono Mszę Świętą w intencji żołnierzy i pracowników 21 Brygady, po której  nastąpił przemarsz uczestników  na Nowy Cmentarz, gdzie - przy kwaterze Legionowej - złożono kwiaty i  zapalono znicze. Mowę okolicznościową wygłosił Starosta Powiatu Tatrzańskiego Piotr Bąk.   Ważną częścią uroczystości był Apel Pamięci i Salwa Honorowa.

            Sobotnie uroczystości rozpoczęły się na Dolnej Równi Krupowej Uroczystym Apelem z okazji Święta 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, po którym nastąpiła Defilada Pododdziałów. Załamanie się pogody nie wpłynęło na organizację obchodów, jakkolwiek frekwencja była mniejsza. Od godziny 13.00 do 16.00 zorganizowano piknik wojskowy i pokaz sprzętu. Nie zabrakło wojskowej grochówki , która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na scenie przed Urzędem Miasta Zakopane wystąpili uczniowie zakopiańskich szkół w repertuarze patriotycznym.  

              Poczet ze sztandarem (skład z klasy siódmej i ósmej) brał udział  w tych dwudniowych uroczystościach.

             

          • Komunikat dot. Miejskiego Punktu Pomocy

          • Otwieramy Miejski Punkt Pomocy

            Informujemy, że w piątek 6 maja w Zakopanem otwarty zostanie Miejski Punkt Pomocy, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli otrzymać pomoc rzeczową. Punkt oferować będzie podstawowe produkty żywnościowe oraz artykuły higieniczne. W jego ramach funkcjonować będzie także „bezpłatny sklepik” z używaną odzieżą.

            Miejski Punkt Pomocy zlokalizowany jest w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. H. Modrzejewskiej, ul. Kasprusie 35a (parter)  i będzie czynny trzy razy w tygodniu wg następującego harmonogramu:

            poniedziałki godz. 10:00 – 14:00

            środy godz. 12:00 – 16:00

            piątki godz. 12:00 – 16:00.

            Przekazywane produkty będą pochodzić z Banku Żywności Caritas (Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa), od sponsorów oraz ze zbiórki od mieszkańców.

            Zbiórka darów od mieszkańców Zakopanego prowadzona będzie w następujących miejscach i terminach:

            - Urząd Miasta Zakopane, ul. Kościuszki 13 – od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:00

            - Zakopiańskie Centrum Edukacji, ul. Kasprusie 35a – od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 18:00 oraz w soboty w godz. 10:00 – 15:00.

            Prosimy o przynoszenie żywności z długim terminem przydatności, artykułów higienicznych, proszków do prania, artykułów dla niemowląt i małych dzieci oraz odzieży w bardzo dobrym stanie i nowej bielizny.

             

            Повідомляємо, що у п’ятницю, 6 травня, у Закопаному відкриється Муніципальний пункт допомоги, де біженці з України зможуть отримати допомогу. Пункт пропонуватиме основні продукти харчування та засоби гігієни. Тут також буде «безкоштовний магазин» із секонд-хендом.

            Муніципальний пункт допомоги буде розташовано в освітньому центрі Закопане ім. Г. Моджеєвськоі, вул. Kasprusie 35a (1 поверх) і працюватиме тричі на тиждень за таким графіком:

            понеділок 10:00 - 14:00

            середа 12:00 - 16:00

            п'ятниця 12:00 - 16:00.

            Пожертвувані продукти надійдуть від продовольчого банку Карітас, спонсорів та збір подарунків від мешканців.

          • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

          • Ciekawe spotkania z podróżnikiem, który zwiedzał  Afrykę. Są filmy, Internet, ale spotkanie z człowiekiem, który potrafi ciekawie opowiadać  jest czymś wyjątkowym i kształcącym.   

          • "International Jazz Day” – Dzień polsko-ukraiński pod Giewontem 🎺🎷🎺

          • W dniu 30.04.2022r uczniowie naszej szkoły wystąpili podczas "International Jazz Day"  z autorkską piosenką pod tytułem "Wszystko będzie dobrze" napisaną przez Panią Katarzynę Dudzik do której aranżancję stworzyła Pani Ewelina Kurzysz. Następnie został wykonany taniec "Chocolate".

            Bardzo dziękujemy rodzicom i uczniom za tak liczne przybycie. 

            W niu 30.04.2022r uczniowie naszej szkoły wystąpili podczas 

          • XLIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • W dniu 22.04.2022r po raz pierwszy uczniowie klasy 7 wzięli udział w XLIII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Temat tegorocznej edycji " MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". Szkołę reprezentowali Amelia Bachleda - Curuś, Emilia Chyc - Kuros, Milena Olszewska.

            Celem turnieju jest popularyzacja znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek pożaru bądź innego zagrożenia. Głównym organizatorem turnieju jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

             

             

          • Pacynki naprawione!

          • Pacynki przedstawiają różne historie, głównie w przedszkolu, ale i później są przydatne. Niestety, niektóre zostały uszkodzone przez aktorów, bo to delikatne laleczki. Na szczęście są jeszcze uczennice, które potrafią szyć na maszynie, co w tych czasach jest umiejętnością  spotykaną nader rzadko.

            Justyna  z klasy ósmej pięknie zaszyła potargane sukienki laleczek.

            Dziękujemy. Na zdjęciu naprawione pacynki prezentuje Ewa z klasy trzeciej.

             

          • Niech się Święci 3 Maja !

          • Niech się świeci 3 maja! Uroczystą akademię z okazji tego pięknego święta przygotowali uczniowie   pod kierunkiem Eweliny Kurzysz i Bożeny Furtak. Dziękujemy.